MENÜ
Açık Raf Sistemleri

Açık raf sistemleri depo, mutfak, teknik ofis, arşiv gibi raf sistemleri ihtiyacı olan her yerde tercih edilebilmektedir. Açık raf modelleri birçok alanda daha düzenli ve konforlu bir depolama imkanı sunmaktadır. Özellikle de ihtiyacınıza en uygun olan depo raf sistemleri tercih edilirse daha kullanışlı hale gelecektir.

Açık raflardan kullanacağınız mekana göre bir seçim yapılabilmektedir. Kullanılacak alana göre farklı adette katlardan tercih edilebilir. Açık depo raf sistemleri küçük, orta veya büyük tasarımlı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Çoğunlukla ağır yük taşımaya da elverişli olan açık raf sistemleri dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Hem açık hem kapalı mekanlarda kullanılabilecek bu raflar uzun yıllar kullanılabilir. Dayanıklı hammaddesi sayesinde çoğunlukla su ya da farklı bir maddeyle temas ettiği durumlarda da olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir.

Açık Raf Sistemleri Ne İşe Yarar?

Birçok alanda kullanışlı olan raf sistemleri sayesinde çeşitli ürünler muhafaza edilebilmektedir. Özellikle depo gibi alanlarda en çok ihtiyaç duyulan detaylardan biri raf sistemidir.

Saklanmak istenen eşyalar ve ürünlerin dağınık ve düzensiz bir görünüm oluşturmaması için raf sistemlerinden yararlanmak gerekmektedir. Bu sayede aranılan ürünler de daha kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

Kullanım alanı oldukça geniş olan raf sistemleri birçok halka açık yerlerde de kullanılabilmektedir. Özellikle alışveriş yapılan yerlerde. Kişiler aradıkları ve ihtiyaçları olan ürünlere daha hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabileceklerdir.

Raf sistemleri tasarım ve malzeme olarak farklı özelliklere sahiptirler. Kullanılacak olan ortama uygun şekilde seçildiklerinde oldukça da kolaylık sağlamaktadır.

Açık Raf Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Raf sistemleri birçok alanda gelişmiş çözümler sunmaktadır. Market, mağaza, depo, fabrika gibi birçok yerde ürün depolanması konusunda avantajları bulunan raf sistemlerinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Raf sistemleri genellikle üst üste yerleştirilmektedir. Bu da kişilere daha fazla depolama ihtiyacı sunmaktadır. Raf sistemleri ihtiyacı olduğu şekilde kullanıldığı sürece kullanılan alandan da tasarruf sağlamaktadır. Yani mekanı daha verimli bir şekilde kullanabilmek mümkün.
  • Özellikle mağaza, market gibi yerlerde kullanılan raf sistemleri müşteriler için de kolaylık sağlamaktadır. Ürünleri daha kolay bir şekilde sunabilirsiniz.
  • Raf sistemleri tüm çalışma alanlarını da düzenlemektedir. Ürünlerin denetimi daha kolay bir şekilde yapılabilir, ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşılabilir.
  • Raf sistemleri bulunan yerlerde işler daha organize şekilde gerçekleştirilebilir.

Açık Raf Sistemleri Modelleri Nelerdir?

Açık raf sistemleri modelleri farklı tasarım ve boyutlara sahiptir. İşletmelerde en çok tercih edilen büyük açık raf sistemleridir. Büyük açık raf sistemleri düzenli ve sağlıklı bir depolama imkanı sunmaktadır. Geniş bölmeleri sayesinde büyük hacme sahip olan malzeme ya da ürünlerin depolanması için kullanılabilmektedir. Kullanılacak olan mekana göre farklı kat ve sıra sayısı tercih edilerek kullanılabilirler. Bazı büyük açık raf sistemlerinde takoz sistemi de bulunmaktadır. Bu takoz sistemi sayesinde isteğe bağlı olarak yerden belli bir miktar yükseklikte de rafları kullanabilmek mümkün. Gövde yapılarının dayanıklı olması sayesinde hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra genellikle birçok kimyasal maddeye ve ısıya dayanıklı malzemelerden üretilmişlerdir.

Büyük açık raf sistemleri kadar, küçük açık raf sistemleri de kullanışlıdır. Depo, arşiv gibi birçok alanda kullanılarak, düzenli bir depolama imkanı sunmaktadır. İçerisine koyacağınız ürünlere göre küçük açık raf sistemlerini de tercih edebilirsiniz.

Raf sistemleri arasında kullanışlı olan seçeneklerden biri de karma açık raf sistemleridir. Hem küçük hem büyük raf sistemlerini bir arada isteyen kişiler için tasarlanan karma açık raf sistemi de çeşitli ürünlerin depolanması için harika birer seçenektir. Bu model raf sisteminde küçük ve büyük raf bölmeleri bulunmaktadır. Dolayısıyla çeşitli ve farklı boyutlardaki malzemeler için de ideal bir raf sistemidir. Hem bu sayede malzemeler de kolay bir şekilde sınıflandırılabilir, saklanabilir.

Raf Sistemlerini Güvenli Bir Şekilde Kullanmak

Raf sistemleri özellikle iş güvenliği açısından dikkatli bir kullanım gerektirmektedir. Tabi ki raf sistemlerini güvenle kullanmak için göz önünde bulundurulması gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Örneğin raf sistemlerini kullanırken, rafın taşıyacağı kapasitenin üzerinde yük ya da eşya konulmaması gerekmektedir. Çünkü rafın taşıyacağı kapasitenin aşılması halinde istenmeyen durumlarla karşılaşabilmek mümkün olabilir.

Rafların kapasitesinin aşılmamasının yanı sıra gerekli zamanlarda rafların bakımının, kontrolünün yapılması gerekmektedir. Ayrıca sahip olduğunuz raf sisteminde hasar vb istenmeyen durum meydana geldiğinde, gerekli müdahale hemen yapılmalıdır.

Raf sistemleri günümüzde birçok sektörde kullanıldığı için özellikle akıllı sistemlerin olmazsa olmazlarındandır. İşletmenin faaliyetlerine göre en uygun olan ürün seçilerek, daha iyi bir hizmet verilebilmektedir. Farklı boyutlarda ve tasarımlarda üretilen raf sistemleri ile tüm ihtiyacınız olan yerler için harika çözümler elde edebilirsiniz.

Kullanım alanınızı ve konumlandırmak istediğiniz ürünleri belirledikten sonra en uygun raf sistemini seçerek, dilediğiniz tüm ürünleri güvenli bir şekilde depolayabilirsiniz. Uzun süreli ve güvenli kullanıma sahip olan bu raf sistemleri ile aradığınız her şeyi kısa sürede bulabileceksiniz.