MENÜ
Kurumsal Firmalar İçin Süpürge Önerileri

Evinizin temizliği ya da şirketlerin temizliği söz konusu olduğunda akıllara ilk gelen elektrikli süpürge oluyor. Kurumsal firmalar, evlerle kıyaslandığında daha fazla ve sıklıkla temizliğe ihtiyaç duydukları için temizlik performansı en uygun olan elektrikli süpürge modelleri tercih edilmelidir. Bu yazımızda size kurumsal firmalar için süpürge önerileri sunacağız.

Kurumsal firmalarda söz konusu temizlik olduğunda dikkat edilmesi gereken çok detay vardır. Kurumsal firmalarda genellikle çok fazla kişi çalıştığından ortam normalden daha fazla temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Profesyonel ıslak kuru elektrik süpürgeleri, dikey süpürgeler, hepa filtre bulunan elektrik süpürgeleri, toz torbasız elektrik süpürgeleri gibi farklı çekim gücüne ve motor gücüne sahip elektrik süpürgesi modellerini kurumsal firmalarda tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken tozu ve kiri kolay bir şekilde çekecek elektrikli süpürge seçmek olacaktır.

Profesyonel Zemin Bakım ve Temizlik Makineleri

Kurumsal işletmeler için elektrik süpürgesi arıyorsanız tercih edilecek en profesyonel elektrik süpürgesi seçeneklerinden biri ıslak ve kuru vakumlama özelliği bulunan elektrik süpürgeleridir. Kurumsal işletmelerin yanı sıra bu modeller fabrika, hastane, alışveriş merkezi gibi büyük alanlarda da temizlik yapma özelliğine sahip. Bu elektrik süpürgeleri çoğunlukla birden fazla motora sahiptir. Aynı zamanda dış gövdesi dayanıklı materyalden oluşan bu süpürgeler uzun süreli kullanıma da uygundur. Çoğunlukla çelik gövdeye sahip olan bu elektrik süpürgelerinin kullanımı da oldukça kolaydır.

Pratik ve zahmetsiz bir kullanım sunmak için tasarlanan profesyonel zemin bakım ve temizlik makineleri genellikle tekerlekli olarak üretilmektedirler. Bu sayede temizlik işlemi yapılırken makineyi kolaylıkla bir yerden başka bir yere taşımak mümkün. Aynı zamanda itme sapları olması da kullanırken kolaylık sunmaktadır. Sahip olduğu bu özelliklerin yanı sıra bu elektrik süpürgeleri geniş aksesuar setine ve farklı aparatlara da sahiptir. Durum böyle olunca farklı alanlarda daha kapsamlı bir temizlik yapabilmek de mümkün.

Geniş toz haznesi bulunan ıslak kuru zemin bakım ve makineleri ile temizlik yaparken başka bir şeye gerek yok. Temiz ve kirli su tankı kapasiteleri ile kurumsal firmalarda detaylı bir temizlik için mükemmel çözümler sunan elektrik süpürgeleri ile ortamları en hijyenik şekilde temizleyebilmeniz mümkün.

Profesyonel zemin bakım ve temizlik makinelerinin farklı kapasiteleri bulunmaktadır. Kullanacağınız alana göre bir tercih yapabilirsiniz.

Dikey Şarjlı veya Kablolu Süpürgeleri

Son zamanların en popüler elektrik süpürgelerinden olan dikey süpürgeler pratik olması sayesinde pratik ürünlerden biridir. Dikey süpürgeler uzun gövdeleri ile dikkat çekmektedir. Dikey süpürgeler hafif oldukları için kişilere hızlı bir şekilde temizlik yapabilme imkanı sunar. Her ne kadar toz haznesinin diğer elektrik süpürgelerine göre daha küçük olduğu gözlemlense de yine de kiri, tozu ve istenmeyen partikülleri içerisine kolaylıkla çekebilmektedir. Kurumsal firmalarda hızlı ve pratik bir temizlik yapılmak istendiği zamanlarda dikey süpürgeler kurtarıcı olabilmektedir.

Dikey süpürgeler şarjlı ya da kablolu olarak bulunmaktadır. Kullanım amacına göre istenilen modelde tercih edilebilir. Bunun yanı sıra toz torbalı ya da toz torbasız olarak da farklı seçenekler sunan elektrik süpürgelerinde eğer toz torbası değişimiyle uğraşılmak istenmiyorsa toz torbasız olan dikey süpürgeler tercih edilebilir.

Dikey formdaki şarjlı süpürgeler her yeni model çıktıkça performansını arttırmaktadır. Kablosuz olmaları sayesinde diğer elektrik süpürgeleriyle kıyaslandığında daha az yer de kaplamaktadır. Ama şarjlı olan dikey süpürgeler fiyat olarak diğer kablolu modellere göre biraz daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedirler. Batarya ile çalıştıkları için uzun vadeli kullanım için bakıldıklarında batarya sorunları meydana gelebilir.

Genel olarak bakıldığında her bütçeye hitap edebilen modelleri bulunan dikey süpürgeler tam bir fiyat performans ürünü. Kurumsal firmalar için eğer az maliyetli bir elektrik süpürgesi seçimi yapılmak isteniyorsa dikey süpürge alternatifleri de değerlendirilebilir.

Kurumsal şirketler genellikle geniş alana sahip yerler oldukları için temizlik konusu biraz yorucu hale gelebilmektedir. Ama dikey süpürgeler, diğer süpürge seçeneklerine göre eğilme ihtiyacı yaratmadığı için kişileri yormadan, hızlı bir şekilde temizlik yapabilmelerine imkan sağlamaktadır.

Hepa Filtreli Elektrik Süpürgeleri

En son teknolojiyle üretilen elektrik süpürgeleri özellikle küçük partikülleri çekme konusunda oldukça başarılıdırlar. Kurumsal firmalar için elektrikli süpürge alırken hepa filtreli elektrikli süpürgeler de tercih edilebilir. Hepa filtre özelliğin sahip olan elektrikli süpürgeler özellikle alerjen durumlara karşı etkili olduğu için bu da tercih etmek için bir nedendir.

Kurumsal Firmalar İçin Elektrikli Süpürge Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Kurumsal şirketler için elektrikli süpürge tercih edileceği zaman neler dikkat etmek gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır. Elektrikli süpürge seçiminde öncelikle süpürgenin neyi, nasıl temizlemek için tasarlandığını incelemek gerekmektedir. Kullanım alanlarına göre bir tercih yapmak temizlik açısından da verimli olacaktır. Örneğin dikey süpürgeler ile ıslak kuru temizleme özelliğine sahip elektrikli süpürgeler farklı alanları temizleme imkanına sahiptir. Doğal olarak bu makinelerden aynı temizleme performansını beklemek doğru olmaz. Tabi ki buna rağmen elektrikli süpürgelerin hepsinin bazı artıları ve eksileri bulunmaktadır.

Elektrikli süpürge satın alırken ne kadar gürültülü bir şekilde çalıştığı da göz önünde bulundurulabilir. Bazı elektrikli süpürgeler sessiz çalışabilirken, bazı elektrikli süpürgeler ise biraz daha sesli bir şekilde çalışabilmektedirler. Eğer elektrik süpürgesinin çalışırken çıkardığı ses önemliyse bu durum da göz önünde bulundurularak, ona göre bir model seçimi yapılmalıdır.

Kurumsal şirketler için süpürge tercihi yapılacağı zaman makinenin ne kadar manevra yapabildiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Masa, koltuk gibi eşyaların altına kolaylıkla girebilmesi için bazı elektrikli süpürgelerde farklı başlıklar bulunmaktadır. Eğer şirket içerisinde kapsamlı bir temizlik yapılacaksa, elektrikli süpürgeyi satın almadan önce hangi başlık aparatları olduğu incelenebilir.

Firmalar için elektrik süpürgesi seçerken diğer kullanıcılarının yorum ve deneyimlerinden de faydalanabilmek mümkün. Elektrikli süpürge yorumları sayesinde söz konusu elektrik süpürgesini uzun zaman kullanan kişilerin fikirlerinden yararlanılabilir. Böylelikle gerek olumlu gerek olumsuz tüm yorumlara hakkında bilgi sahibi olunur. Tüm bu incelemelerden ve yorumlardan sonra alacağınız elektrik süpürgesine daha kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Satın aldıktan sonra otomatik olarak memnun kaldığınız elektrik süpürgesini siz de başkalarına tavsiye edersiniz.

Detaylı ve hijyenik bir temizliğin yapılabilmesi için özellikle söz konusu kurumsal şirketlerse süpürgenin çekiş gücü de, motor gücü de çok önemlidir. Bu doğrultuda satın alınan elektrik süpürgesinin harcadığı elektrik miktarını da hesaplamanız yararınıza olacaktır.

Kurumsal firmalarda fayans, parke, halıflex gibi farklı zemin türleri olabilir. Tüm bu zeminlerin hepsinde elektrik süpürgesinin iyi bir iş çıkartabilmesi için en uygun olan model hangi ise o modelin tercih edilmesinde fayda var. Buna ek olarak eğer elektrik süpürgesinin çekiş gücü yüksekse parke, fayans, halıflex gibi yüzeylerde etkili ve detaylı bir temizlik yapacağı söylenebilir. Etkili bir temizlik için ayrıca hangi model elektrikli süpürge tercih edilirse edilsin, tüm elektrik süpürgelerinin bakımının, temizliğinin yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Siz de işletmenizin ihtiyaçlarını belirleyerek ve ağırlıklı olarak hangi alanları temizleyeceğinizi göz önünde bulundurarak, işletmeniz için en uygun olan elektrikli süpürge tercihinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.