MENÜ

Evlerde yapılan temizlik insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Buna karşın insanların sağlığını tehdit eden alanlar genellikle, toplu halde bulunan yerlerdir. Bu alanların temizlenmesi, hem mikroorganizmaların yok edilmesi açısından hem de estetik açısından son derece önemlidir.

Alışveriş merkezleri, okullar, yurtlar, fabrikalar, restoranlar, oteller, rezidanslar ve hastaneler gibi çok sayıda insanın bir arada bulunduğu yerlerde temizlik çok daha fazla aciliyet ve önem arz eder. Bu alanların temizlenmesi ise normale göre çok daha zor olabilmektedir. Bu zorluğu aşmanın en kolay yolu ise mobil araç ve gereçleri kullanmaktadır.

Endüstriyel temizlik arabaları, tekerlekli ve mobil yapısıyla bu tip alanlarda temizlikte sıklıkla kullanılan etkili bir çözümdür. Bu araçların temel amacı aynı olmakla birlikte, modeline göre çok ciddi farklılıklar gösterebilirler.

Temizlik Arabalarının Kullanım Özellikleri

Temizlik arabaları kalabalık alanlarda temizlik personellerinin en büyük yardımcılarından biridir. Oldukça pratik olması nedeniyle birçok işletmede bu arabalar kullanılır. Kolayca hareket ettirilebilmesi, tamponu ve frenli tekerlekleri sayesinde darbelere ve çarpmalara karşı da oldukça dayanıklıdırlar. Bu araçların bir diğer özelliği ise sessiz bir biçimde çalışmalarıdır. Bir yerden başka bir taşınması sırasında hiçbir ses çıkarmazlar. Özellikle hastane ve okul gibi alanlarda bu özelliği önemli bir avantaj sağlar. Tüm endüstriyel temizlik arabalarında frenli tekerlekler bulunur. Bu frenli tekerlekler sayesinde eğik alanlarda arabaları kolaylıkla sabitleyebilirsiniz.

Esnek çözümler sunan ve birçok özelliği bulunan temizlik arabaları hızlı ve pratik bir şekilde temizlik işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlar. Bu arabalar sayesinde çöp kovası, mobların bir arada taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli deterjanları, temizlik malzemelerine taşıyabileceğiniz rafları vardır. Uluslararası standartlarda üretilen bu temizlik arabaları modüler ve ergonomik yapısıyla dikkat çeker.

Temizlik arabalarının gövde yapısının tamamen plastik olması, ciddi bir hafiflik avantajı sağlar. Bunun yanı sıra iç ve dış mekânlarda bu ürünleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Su ile yapılan temizliklerden hiçbir şekilde etkilenmeyen taşıma aramaları paslanma da yapmamaktadır.

Temizlik arabalarının hammaddesinde ısı ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı polipropilen malzemeler kullanılır. Bunun yanı sıra çöp torba kilitleri kullanım kolaylığını üst seviyelere çıkarır. Çöp kapakları üzerinde bulunan renk etiketleri ve görev çizelgeleri sayesinde atık sınıflandırma ve denetim imkânı rahatlıkla yapılabilmektedir.

Temizlik Arabalarının Teknik Özellikleri

Endüstriyel temizlik arabası dendiği zaman aklınıza tek bir ürün tipi gelebilir. Buna karşın bu arabaların çok farklı tarzlarda modelleri bulunmaktadır. Farklı ihtiyaçlara göre tasarlanan bu modellerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu modeller arasında kullanım açısından ciddi farklılıklar oluşabilir.

Öncelikle her modelde farklı ürün ölçüleri vardır. Arabaların ölçüleri 110 santimden başlayarak 160 santime kadar çıkabilmektedir. Yükseklikleri ise 100 santimden 140 santime kadar değişiklik gösterebilmektedir. Yine enleri 50 ila 70 santim arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Bunun yanı sıra ağırlıkları 20 kilogramdan 70 kilograma kadar çıkabilmektedir. Daha ağır modellerde genellikle motorlu süpürgeler bulunmaktadır. Bu taşıma arabalarının dolap yapısı da tamamen değişebilmektedir. Kimi modellerde raflara daha çok yer verilirken, kimi modeller yalnızca 2 adet kapaklı dolaptan oluşabilmektedir. Bunların yanı sıra pres kovası olan modellerde sıklıkla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Taşıma kapasiteleri ise 190 kilogramdan 270 kilograma kadar geniş bir aralığa sahiptir. Bu sayede, çok ciddi boyutlardaki araç gereç ve çöpler rahatlıkla taşınabilmektedir.

Temizlik Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Endüstriyel temizlik arabası seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Dikkat etmeniz gereken hususların başında ihtiyaçlarınız gelmektedir. İhtiyaçlarınız genel olarak nasıl bir araba seçimi yapacağınıza karar vermenizdeki temel etken olmalıdır.

Temizlik arabasında, motorlu süpürgeler ve pres özelliği bulunan temizlik kovaları bulunabilir. Bunun yanı sıra temizlik kovaları genel olarak arabadan ayrılan mobil bir tarza da sahip olabilmektedir. Bu tip özelliklere ihtiyacınız varsa, bu modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra daha çok çöp toplamak için bir araba ihtiyacınız varsa, çöp ve kapasitesi daha fazla olan modellere yönelebilirsiniz. Eğer hastane gibi bir ortamda kullanılacaksa daha çok raf ve çekmece isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlar tamamen ihtiyaca bağlı olarak değişmektedir.

Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken şey nasıl bir mekânda kullanılacak olmasıdır. Bu arabalar iç mekânlarda, dış mekânlarda, hastanelerde, okullarda, alışveriş merkezlerinde, fabrikalarda ve bunun gibi birçok farklı yerde kullanılabilmektedir. Son olarak alacağınız temizlik arabasının fiyatlarına dikkat etmeniz gerekir. İyi bir araştırma temizlik arabası fiyatları açısından daha avantajlı olacaktır.

Fantom Temizlik Arabaları

Fantom endüstriyel temizlik arabaları sunduğu onlarca farklı modelle farklı ihtiyaçlara çözüm olmaktadır. Siz de nasıl bir ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra Fantom’dan dilediğiniz gibi bir temizlik arabası seçimi yapabilirsiniz.

Uluslararası standartlar gözetilerek hazırlanan bu temizlik arabaları, oldukça uzun ömürlüdür. Bu sayede bir kez aldığınız arabayı uzun yıllar boyunca kullanmanız mümkün olacaktır. İşlevselliğiyle dikkat çeken Fantom temizlik arabaları, aynı zamanda çok farklı teknik özelliklere de sahip olabilir. Siz de temizlik arabası ihtiyacı için Fantom’da bulunan bütün modelleri detaylarıyla inceleyebilir ve dilediğiniz modele hemen sahip olabilirsiniz.